بلاگ

مراحل چاپ کتاب و آماده سازی آن...

چاپ کتاب و مراحل آن در باشگاه علمی - تحقیقاتی پویش آتی بوک به صورت زیر می باشد
 
♦️📚چاپ کتاب و مراحل آن در باشگاه علمی - تحقیقاتی پویش آتی بوک به صورت زیر می باشد ۱– آماده كردن فایل تایپ شده ی کتاب توسط شما . (چنانچه فایل شما صفحه آرایی نشده باشد آن را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا اقدامات لازم صورت بگیرد.) ۲- بررسی و ارسال اثر(فایل کتاب) و عقد قرارداد و تحویل فایل نهایی به کارشناسان آتی بوک . ۳- انجام مراحل اداری توسط باشگاه علمی - تحقیقاتی پویش آتی بوک شامل موارد ذیل می باشد. اخذ شابک کتاب – اخذ فیپا کتاب از کتابخانه ملی – اخذ مجوز ارشاد برای ۴- صادر شدن مجوز چاپ کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی . ۵- طراحی جلد که طرح جلد به عهده باشگاه علمی - تحقیقاتی پویش آتی بوک میباشد ولی در صورت تمایل می توانید خودتان طرح جلد را آماده و به انتشارات تحویل دهد. ۶- چاپ کتاب، توسط آتی بوک و تحویل آن به نویسنده . کتاب چاپ شده با هماهنگی به نشانی ثبت شده شما، ارسال می گردد. باشگاه علمی - تحقیقاتی پویش آتی بوک ، با همکاری متخصصان و کارشناسان در رشته های مختلف در موضوع تبدیل پایان نامه به کتاب ، آماده همکاری با شما میباشد. پایان نامه شما با رعایت تمامی اصول چاپ کتاب، به کتاب تبدیل میشود . و بعد از آن کتاب شما ، با تضمین چاپ میشود .
 

ساده ترین روش چاپ کتاب »

 
 
 
💎ساده‌ترین روش چاپ کتاب چیست؟ ☑️برای دانشجویان و اساتید ساده‌ترین روش چاپ کتاب این است که در حوزه تخصصی خود مطالبی را که در طول سالیان مختلف مطالعه و گردآوری کرده‌اند منسجم نمایند و آن را در قالب کتاب به چاپ برسانند. مخصوصاً دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند با اندکی کار بر روی رساله یا پایان نامه خود آن را به یک کتاب بسیار کاربردی و خوب تبدیل کنند چرا که در طول نگارش رساله یا پایان نامه خود با مباحث مختلف حوزه مربوطه آشنا شده‌اند و خلاء‌های این حوزه را درک کرده‌اند.
 

 

 

تالیف کتاب بهتر است یا ترجمه ی کتاب ؟
بسیاری از افرادی که به تازگی وارد حوزه ی پژوهش و تحقیق شده اند برای پاسخ به این سوال مردد هستند.
ابتدا بایستی به این نکته توجه کرد که فردی که قصد چاپ کتابی را دارد از نظر سابقه ی علمی و پژوهشی به اندازه ی کافی دارای بنیه علمی قوی بوده باشد . هر گونه کتابی در رشته ها و گرایشات مختلف ، زمانی مورد استقبال قرار میگیرد که نویسنده آن فردی معتبر در آن رشته باشد .
بنابراین توصیه ما به دانشجویان این است که ابتدا بر روی ترجمه ی کتاب هایی با حجم کمتر و مرتبط با گرایش خود کار کنند و پس از چاپ چند کتاب به صورت ترجمه شده به نگارش و تالیف کتاب بپردازند .
نکته مورد توجه استثنایی است که مربوط به استخراج کتاب از پایان نامه در این زمینه وجود دارد . به این دلیل که در این دسته از کتاب ها جهت تکمیل پایان نامه ، اساتید ، دانشجویان ارشد و دکتری و داوران مختلفی همکاری میکنند و نام استاد راهنما نیز درج می شود که همین موضوع باعث می شود که این پایان نامه به یک کتاب مناسب از نظر علمی و یا محتوایی ختم شود . همچنین توصیه میشود برای برخورداری انسجام و کیفیت بهتر مطالب ، کتاب مجددا توسط دانشجو و یا استاد مربوطه بررسی و ویراستاری شود .
تالیف کتاب برای قشر فرهنگیان ، اساتید و دانشجویان موثرتر بوده و امتیاز بیشتر و بهتری را نسبت به ترجمه کتاب خواهد داشت و می تواند در تثبیت جایگاه یک پژوهشگر نقش بسزایی را ایفا کند .
مزایای چاپ کتاب چیست؟
اما ممکن است این سوال به ذهن شما هم رسیده باشد که به راستی مزایای چاپ کتاب چیست؟ چند پاسخ مشخص برای این سوال می‌توان ارائه داد. یکی از مزایای چاپ کتاب این است که دانشجو یا استاد مربوطه در رشته خود به جایگاهی بالاتر ارتقاء می‌یابد و در بین اهالی علم شناخته شده‌تر می‌شود. از مزایای دیگر چاپ کتاب می‌توان به امتیازات بالایی اشاره کرد که این تولید علمی در پی دارد. برای اموری مانند ارتقای هیئت علمی، مصاحبه دکتری و شرکت در مصاحبه‌های استخدامی و شغلی، چاپ کتاب همواره امتیاز بالایی داشته است و یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و یا ارتقای یک فرد است.